Системи онлайн-бронювання Booking.com vs Airbnb

Система онлайн-бронювання готелів Booking.com vs Airbnb – що обрати?

Ідея здачі житла в оренду не нова, але у наш час вона набирає нових обертів завдяки Інтернет-ресурсам та розвитку технологій. Йдеться не лише про готелі, а й про квартири, кімнати, будинки тощо. Адже люди, які подорожують, хочуть знайти місце для ночівлі в будь-якому куточку світу. Ви можете запропонувати їм саме ваші апартаменти для онлайн-бронювання.

Однак іноді дуже складно визначитися, де розмістити інформацію про свою пропозицію. Часто власники житла під оренду обирають саме між платформами Booking.com і Airbnb для налаштування бронювання готелів онлайн. Тому їхнє порівняння і стало темою нашої статті про системи онлайн-бронювання та резервування.

Системи онлайн-бронювання – сильні та слабкі сторони

Щоб відповісти на питання “Booking.com vs Airbnb – що обрати?”, варто розглянути основні плюси та мінуси цих систем, які можуть стати вирішальними під час вибору. Тому далі ми розповімо про переваги та недоліки цих популярних сервісів онлайн-бронювання, які вважаємо важливими для власників помешкання під оренду.

Переваги Booking.com:

1. У цієї платформи великий досвід у сфері онлайн-бронювання, тому багато користувачів їй довіряють. Відповідно, ви отримуєте доступ до більш широкого кола користувачів.
2. Ви можете синхронізувати дані про резервування з іншими календарями.
3. Цей сервіс не передбачає додаткової комісії з гостей.
4. Інтеграція з декількома мобільними застосунками, що розширює сферу використання.

Недоліки Booking.com:

1. Комісія за бронювання для власника становить не менше, ніж 15%.
2. Сервіс орієнтується здебільшого на великі готельні мережі, що ускладнює процес додавання оголошень про окремі номери.
3. Здійснення прийому платежів вимагає додаткового пристрою для зчитування кредитних карток.
4. Платформа не пропонує послуги з покриття збитків за пошкоджену власність.

Переваги Airbnb:

1. Безкоштовне розміщення вашого оголошення, а також досить низька комісія за бронювання.
2. У вас як власника є право відмовити у бронюванні, якщо гості, наприклад, порушують встановлені вами правила.
3. Страхування вашого майна на випадок його пошкодження гостями.
4. Синхронізація календаря доступності з календарями інших платформ.

Недоліки Airbnb:

1. Необхідність завжди бути онлайн, адже заявка на бронювання має бути підтверджена протягом доби.
2. Вашу пропозицію можуть видалити через низький рейтинг, високий відсоток відмов чи через відсутність предметів першої необхідності в помешканні.
3. Гості мають сплачувати додаткові комісії. Таким чином їх може не влаштувати остаточна вартість оренди.
4. Комісію за кожне бронювання сплачує і сам власник.

Booking.com vs Airbnb – у чому різниця?

Маємо надію, що зазначені пункти, які вирізняють ці системи онлайн-бронювання готелів booking, полегшують ваш вибір. Деякі навіть збігаються, але є кілька принципових відмінностей. Вони зацікавлять вас як власника бізнесу з оренди.

1. Вид помешкання

Система Airbnb призначена здебільшого для здачі в оренду приватної власності (квартири, кімнати та ін.), тоді як на сервісі Booking.com в основному представлені готелі, курорти тощо.

2. Цільова аудиторія

Airbnb підходить більше для тих, хто хоче відчути себе місцевими жителями. Він пропонує більш автентичні варіанти. Booking.com найчастіше обирають гості, для яких важливі локація, комфорт та рівень сервісу.

3. Система відгуків

Booking.com відомий чи не найбільшою базою відгуків про готелі у всьому світі. Це важливо для гостей. Однак цікавою особливістю Airbnb є можливість для власника залишати відгуки про самого гостя. Вони можуть вберегти інших власників від недобросовісних потенційних клієнтів.

Переваги власного сайту – онлайн-бронювання та резервування без посередників

Щоб зробити сайт бронювання готелів, необов’язково звертатися до такого інструменту як системи онлайн-бронювання. MyHotel – це надійна платформа для професійного сайту житла під оренду. Величезною перевагою є відсутність комісій за номери, кімнати тощо. Ви сплачуєте лише фіксовану суму за план, який обираєте. До того ж, доступна також синхронізація бронювань з Booking.com, Airbnb та іншими сервісами. У розпорядження вам надається централізований календар, за допомогою якого ви повністю керуватимете системами бронювання.

Відмінною рисою ще є професійно розроблений шаблон, який полегшить роботу над дизайном вашого сайту. Ви можете представити будь-які види житла, встановлювати гнучкі тарифи та повністю контролювати онлайн-бронювання.

У ваших гостей буде можливість здійснити оплату за помешкання різними способами – банківським переказом, через інтегровану систему на сайті або ж після приїзду. Також ви можете інтегрувати систему додаткових послуг, щоб надавати та продавати їх одразу на вашому сайті. Це можуть бути, наприклад, екскурсії.

Щоб відвідувачі могли отримати відповіді на свої запитання швидко, платформа надає можливість додати на сайт спеціальну форму онлайн-чату.